Rubriky
Do práce na kole Z médií

Český rozhlas: V Plzni dnes odstartuje projekt s názvem Do práce na kole

Český Rozhlas
3. dubna  2013 v 06:39

Zatímco holandská města jsou plná bicyklů, v těch českých potkáte jízdní kolo zřídka. Zásadně změnit to chce projekt s názvem Do práce na kole, který se už potřetí koná v několika městech po celém Česku. Letos poprvé se do této kampaně zapojí i Plzeň.

Hlavním smyslem celé kampaně je motivovat Plzeňany, aby více jezdili na kole, pokud možno do práce, říká koordinátor projektu v Plzni Miroslav Šuta.

„Systém je založen na tom, že lidé si v místech, kde pracují, vytvoří malý tým 3 až 5 lidí a pravidelně dojíždějí do práce na kole, vedou si o tom deníček a můžou soutěžit buď v rámci své firmy nebo s různými firmami, s různými městy. Smyslem je změnit životní styl lidí.“

Začátek kampaně Do práce na kole přijede dnes do Plzně osobně podpořit také nizozemský velvyslanec v Česku. Právě Nizozemsko má totiž s cyklisty ve městech mnohaleté a bohaté zkušenosti. Miroslav Šuta očekává, že letos se do kampaně zapojí několik stovek lidí.

„Plzeň je poměrně konzervativní město, takže nečekáme, že by hned první ročník jezdily tisíce lidí. Kampaň ale bude dlouhodobá, takže doufám, že v příštích letech to bude více a více lidí.“

Právě dnes odstartuje registrace účastníků, a to na webu dopracenakole.net. Samotná soutěž v jízdě do práce na kole proběhne v květnu. V červnu se pak účastníci mohou těšit na vyhodnocení, různé ceny a drobné dárky.

Zdroj: Český Rozhlas