Rubriky
Newslettery

Podzimní novinky | Zpravodaj PlzeňNaKole

Vážení přátelé městské cyklistiky v Plzni!

Vítáme vás u podzimního čísla e-mailového zpravodaje spolku Plzeň na kole. Dozvíte se o nové cyklobedně s nářadím na Městské plovárně, o plánované cyklosvačině či o nové stezce na Slovanské aleji na Slovanech. Přejeme příjemné čtení.

Cyklobedna 

Potřebujete udělat servis na kole a nemáte nářadí? Můžete několikrát do roka využít naši cyklodílnu a nebo nově volně přístupnou cyklobednu. Jedná se o bednu s nářadím a vybavením pro kola, kterou lze volně používat. Potřebujete si namazat řetěz či seřídit přehazovačku? Využijte bednu s nářadím, kterou naleznete v otevírací době na Městské plovárně v Doudlevcích.

Vyjížďka s radními

Každý rok absolvujeme několik schůzek se zastupiteli města či úředníky, na kterých se snažíme, aby podmínky pro cyklistiku byly v Plzni lepší. Názorná ukázka je však mnohdy lepší než stovky slov. V srpnu jsme proto připravili vyjížďku pro radní města, které se zúčastnili Petr Náhlík (náměstek pro dopravu) a Pavel Kotas (náměstek pro ekonomiku). Cílem vyjížďky bylo radním blížeji ukázat problémy, s kterými se cyklisté v Plzni potýkají.

Projekce dokumentu Lidský rozměr

Koncem srpna jsme na Městské plovárně v Doudlevcích uspořádali projekci dokumentu Lidský rozměr, který se točí okolo urbanismu velkých měst. Děkujeme všem, kteří zavítali. Bylo plno 🙂 Fotografie z projekce naleznete na Facebooku a pokud jste projekci zmeškali a rádi byste dokument shlédli, máte možnost.

Cyklosvačina

V rámci květnové kampaně Do práce na kole jsme už poněkolikáté uspořádali u Papírenské lávky snídani pro cyklisty. Opět se jednalo o povedenou akci a už tehdy vznikl nápad udělat na podzim odpolední cyklosvačinu. Ta se uskuteční 20. září od 15:00 do 18:00, kdy nás budete moci potkat na začátku Kilometrovky u Kalikovského mlýnu.

Součástí svačiny bude i cyklodílna, kdy vám pomůžeme s jednoduchými opravami a seřízením vašich kol. Více informací naleznete na Facebooku. Budeme rádi, když se zastavíte.

Nová stezka na Slovanské aleji

V rámci rekonstrukce chodníku na Slovanské aleji ve směru od tramvajového depa na náměstí Milady Horákové je nově budována stezka. Bude patrně jednosměrná a doplňuje tu, kterou naleznete na druhé straně aleje.

Podpořete Do práce na kole 2018

Kampaň Do práce na kole proběhne příští rok opět v květnu. Nyní ale máte možnost příští ročník podpořit v rámci grantového programu Prazdroj lidem. Dosud jste se kampaně Do práce na kole nikdy neúčastnili? Vyzkoušejte Zářijovou výzvu a zkuste do práce jezdit na kole jeden týden. Třeba se vám to zalíbí 🙂

CykloBAROMETR 2017

A o kampani Do práce na kole ještě jednou. Stejně jako v loňském roce proběhla i letos v rámci něj anketa cykloBAROMETR. V rámci ní cyklisté z jednotlivých měst hodnotili, jak se jim v jejich městě jezdí na kole. Plzeň bohužel opět v porovnáním s jinými městy nedopadla moc dobře 🙁

Věděli jste, že …

… nám můžete napsat na [email protected]

… navštívit nás na www.plzennakole.cz nebo na www.facebook.com/plzennakole

Přejeme vám pěkný podzim a mnoho bezpečných kilometrů na kole!

Váš spolek Plzeň na kole