Rubriky
Do práce na kole Z médií

Plzeňský deník: „Uvidíme, jak funguje hecování“

Zdroj: Plzeňský deník

Datum: 04.04.2013, str.: 3

Autor: (pra)

„Uvidíme, jak funguje hecování“

Plzeň – Plzeňané letos mají poprvé možnost připojit se k celostátnímu projektu Do práce na kole. Co soutěž obnáší a kdo se do ní může zapojit, přibližuje koordinátor plzeňské části akce Miroslav Šuta.

– Pro koho je akce určená?

Hlavně lidem, kteří mají sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu. Pravidelnou cestou do práce na kole mohou nejen ušetřit peníze za benzin, ale také udělají něco pro svoje zdraví a životní prostředí.

– Jak soutěž probíhá?

Během dubna se všichni zájemci mohou zaregistrovat na webu dopracenakole.net. Poté získají přístup k internetovému deníčku, kam si budou v průběhu května moci zapisovat svoje jízdy na kole. Ze svého pracoviště musí získat minimálně ještě jednoho pracovníka, obvykle jezdí dvou až pětičlenné týmy. Vyhodnocení bude probíhat začátkem června.

– Jakou účast byste v Plzni považoval za úspěch?

Na základě zkušeností z loňských let nám pro město velikosti Plzně vychází, že by se zde mohlo zúčastnit mezi sto až dvěma sty lidí, tedy dvacet až čtyřicet týmů.

– Víte už o nějakých firmách, které se v Plzni zapojí?

Registrace teprve začaly. V minulých letech ale jezdily týmy firem, které mají pobočky i v Plzni, tak uvidíme, jak funguje takové to hecování: Podívejte, my jezdíme v Praze a Pardubicích, jezděte i vy v Plzni.

– Mohou se zapojit i studenti?

Ano, za tým se budou považovat například studenti stejného ročníku nebo oboru.

– Jsou pravidla ve všech městech stejná?

Organizátoři si je mohou upravit. V Plzni je třeba zajímavá komunita lidí, kteří jezdí na koloběžkách, takže kromě cyklistů budeme za účastníky brát i koloběžkáře.