Rubriky
Tiskové zprávy

Velká jarní plzeňská cyklojízda překonala účastnický rekord

Tisková zpráva,  Plzeň, 23. dubna 2015

Velké jarní plzeňské cyklojízdy 2015 se zúčastnilo kolem 470 cyklistů a koloběžkařů, byl překonán účastnický rekord loňské jarní cyklojízdy, které se konala 22. dubna 2014 a jíž se zúčastnilo přes 400 lidí. Tuto oslavu městské cyklistiky zorganizovala neformální iniciativa Plzeň na kole, aby ukázala, že i lidé na kolech a koloběžkách mají v městské dopravě své místo.

Vysoká účast, ale i atmosféra na cyklojízdě potvrdila, že kolo do města patří a že občané Plzně si zaslouží pro městskou cyklistiku lepší podmínky. Cyklojízdy se zúčastnil nemalý počet těch, kteří by po Plzni rádi na kolech jezdili, ale mimo pohybu po cyklostezkách mají strach z kolize na přeplněných dopravních komunikacích s automobily. Nepropojený systém existujících cyklostezek v centru města jim využití kola jako dopravního prostředku znemožňuje,“ uvádí Antonín Kolář, mluvčí pořádající iniciativy Plzeň na kole.

Na začátku cyklojízdy v 17.00 hodin u Andělíčka na náměstí Republiky se sešlo přes 450 cyklistek a cyklistů a během cyklojízdy se přidávali další, čímž byly v počtu účastníků překonány všechny dosavadní cyklojízdy pořádané v Plzni. Sešli se kolaři všech generací, od dětí předškolního věku v doprovodu svých rodičů po cyklisty seniorského věku. Jelo se na všem možném, od skládaček přes letité favority, tříkolky až po koloběžky nebo závodní speciály silniční i sjezdové.

Cyklojízdu pořádala iniciativa „Plzeň na kole“, jednalo se o akci veselou, povolenou a přátelskou. Proběhla pod záštitou Plzeň 2015, o.p.s. Prostřednictvím firem KOLOBĚHsport – prodej a půjčovna koloběžek a Kolemplzne.cz si účastníci mohli na cyklojízdu půjčit zdarma kola a koloběžky. Cyklojízda byla zakončena afterparty v DEPO 2015, kde zahrála skupina Muerta Mente.

Cílem Iniciativy Plzeň na kole je propagace cyklistické dopravy v Plzni a snaha o zlepšení podmínek pro využití kola jako dopravního prostředku ve městě. Plzeňské cyklisty oslovuje na webu www.plzennakole.cz a Facebooku www.fb.com/plzennakole. Iniciativa podporuje například květnovou kampaň Do práce na kole, která již potřetí proběhne i v Plzni. Zájemci o účast v kampani se mohou až do konce dubna registrovat na internetové adrese: www.dopracenakole.net

Tisková zpráva ke stažení: TZ – Jarni cyklojizda 2015

Fotografie ke stažení: https://www.facebook.com/plzennakole/photos_stream

Kontakt:

Mgr. Antonín Kolář,
Iniciativa Plzeň na kole, mluvčí, +420 721 973 249
[email protected] |
www.plzennakole.cz