Rubriky
Newslettery

PF 2015, cyklomapa Plzně, jednosměrky a další | Zpravodaj PlzeňNaKole (15)

Vážení přátelé městské cyklistiky v Plzni!

Vítáme Vás u vánočního čísla e-mailového zpravodaje iniciativy „Plzeň na kole“, která se v nedávné době rozrostla o nové členky a členy. Společně jsme již plánovali aktivity na příští rok, o kterých Vás budeme průběžně informovat. Nyní Vám přinášíme krátký souhrn naší činnosti za uplynulý rok a nástin aktivit v roce následujícím.

Činnost v roce 2014 a plány pro rok 2015 v tomto zpravodaji:
schůzka s náměstkem pro dopravu, cyklomapa, jednosměrky, Do práce na kole, výroční zpráva, chystáme…

Aktivity iniciativy Plzeň na kole můžete sledovat na webu (www.plzennakole.cz), Facebooku nebo v tomto zpravodaji. Napsat nám můžete na [email protected].


>> SCHŮZKA S NÁMĚSTKEM PRIMÁTORA PRO DOPRAVU ING. PETREM NÁHLÍKEM

Tak jako v minulém, tak i v tomto novém volebním období budeme komunikovat se zástupci města o tom, jak by se měly zlepšit podmínky pro městskou cyklistiku v Plzni. Domluvili jsme si schůzku s novým náměstkem primátora pro dopravu, Ing. Petrem Náhlíkem, která proběhne v novém roce, konkrétně 6. ledna od 14.00 hod. Zástupci Plzně na kole předají panu náměstkovi nejen podněty na zlepšení městské cyklistiky v Plzni, ale také se ho zeptají, jakým způsobem plánuje přispět ke zlepšení podmínek pro cyklisty a cyklistky v Plzni během svého funkčního období. Pokud byste se ještě chtěli přidat s vlastním podnětem na zlepšení podmínek pro cyklisty a cyklistky v Plzni, napište nám jej do tohoto dokumentu, kde podněty od Vás shromažďujeme a následně panu náměstku předáme.


>> CYKLOMAPA PLZNĚ

V září 2014 byla spuštěna nová komunitní Cyklomapa Plzně. Klade za cíl představit zájemcům jak oficiálně značené cyklostezky a cyklotrasy, tak ty neoficiální, které cyklisté využívají při své cestě po Plzni a okolí, aby se vyhnuli rušné dopravě ve městě. Mapa je průběžně aktualizována a do její tvorby se můžete pravě teď zapojit i Vy. Do budoucna by měla sloužit i pro sběr podnětů na zlepšení cyklistiky ve městě.


>> ZPRŮJEZDNĚNÍ JEDNOSMĚREK

V roce 2014 jsme požádali mětské obvody o zprůjednění několika jednosměrek pro cyklisty. Na naší žádost byla zobousměrněna ulice Schwarzova. Více se o zobousměrňování dozvíte na našem webu v rubrice Zprůjezdňování jednosměrek. V této snaze budeme i nadále pokračovat! Plánujeme vytvoření návodu, aby se mohli zapojit všichni.


>> DO PRÁCE NA KOLE

Na jaře 2014 jsme již podruhé spolupořádali kampaň “Do práce na kole”, která má za cíl propagovat městskou cyklistiku jako součást zdravého a moderního životního stylu. Zájem o tuto kampaň vzrostl, v Plzni se zúčastnilo 263 účastníků v 81 týmech, což nás velmi těší. Čtěte více o Do práce na kole.


>> CYKLOJÍZDY

V tomto roce jsme organizovali jarní a podzimní cyklojízdu, z nichž ta jarní dosáhla plzeňského cyklistického rekordu, do ulic Plzně se nás na projížďku vydalo přes 400 cyklistů, cyklistek, koloběžkařů a koloběžkařek, což nás velmi potěšilo. Cyklojízdy jsou svátkem městské cyklistiky a my v této oslavě jízdy na kole (a trochu i poklidném protestu s podmínkami pro městskou cyklistiku v Plzni)  budeme i nadále pokračovat. Více o cyklojízdách se dočtete v naší rubrice Cyklojízdy. Na další cyklojízdu se můžete těšit již na jaře, zhruba kolem Dne země. Přesný termín bude ještě upřesněn. Na Velkou jarní cyklojízdu 2015 jsme raději již v předstihu pozvali pana primátora a doufáme v jeho účast.


>> VÝROČNÍ ZPRÁVA

Všechno důležité, všechny aktivity Plzně na kole za uplynulý rok 2014 jsme shrnuli do výroční zprávy.


>> MŮŽETE SE TĚŠIT

V příštím roce se můžete těšit nejen na pravidelné akce jako jsou cyklojízdy a květnovou kampaň Do práce na kole, ale i na naši neutuchající snahu komunikovat s městem, zprůjezdňovat jednosměrky, podávat Vám informace, co je nového ve světě cyklistiky a radit Vám, kudy a jak po Plzni na kole.


>> PF 2015

Přejeme Vám dobrý CYKLOrok 2015 a posíláme PF 2015!


Děkujeme Vám za Vaši přízeň v uplynulém roce a přejeme Vám krásné prožití Vánoc! Už teď se těšíme na na společné cykloakce v cykloroce 2015!

Pokud informaci o chystaných akcích a naší iniciativě předáte svým známým, zlobit se na Vás nebudeme.

Vaše iniciativa „Plzeň na kole“


Aktivity iniciativy Plzeň na kole můžete sledovat na webu (www.plzennakole.cz), Facebooku nebo v tomto zpravodaji. Napsat nám můžete na [email protected].