Rubriky
Cyklodílny Do práce na kole

Jezděte DO PRÁCE NA KOLE – základní info 2016

Je tisíc důvod proč jezdit DO PRÁCE NA KOLE. Jaký je ten váš?
Zapojte se do květnové kampaně DO PRÁCE NA KOLE a rozjeďte svůj koloktiv!

Přečtěte si PRAVIDLA na www.dopracenakole.cz a REGISTRUJTE SE do 30. dubna!

DPNK_2016-Plzen_el

Vytiskněte si plakát A4 nebo A3 a umístěte na nástěnku.

O kampani

Do práce na kole (DPNK) je celostátní soutěží, která v Plzni proběhne v květnu 2016 již po čtvrté. Vloni v Plzni soutěžilo 215 účastníků v 66 týmech, letos chceme počet minimálně zvojnásobit! DO PRÁCE NA KOLE budou lidé v rámci kampaně jezdit ve více než pětadvaceti městech. Kampaň chce upozornit na výhody toho, co se stane, když více lidí změní své dopravní návyky a začne jezdit do práce na kole. Účastníci si pravidelnou jízdou na kole zlepší nejen kondici, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale společně tak přispějí k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějším, bezpečnější a zdravějším městům, kde žijí a pracují.

Kdo se může zapojit

Soutěž Do práce na kole je týmovou soutěží pro firmy a instituce, do které se může zapojit každý, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně spolu s kolegy dojíždí během května do práce na kole. Nově se do soutěže mohou zapojit i běžci, chodci, bruslaři, skateboardisti, longboardisti, vozíčkáři. Z jedné firmy/zaměstnavatele se může zapojit neomezený počet týmů. Smyslem DPNK je hravou formou motivovat a inspirovat zaměstnance k dojíždění do práce na kole a zároveň přesvědčit zaměstnavatele, aby vytvořili potřebné zázemí pro své zaměstnance.

V čem se soutěží

V rámci soutěže mají účastníci možnost se zapojit do několika soutěžních kategorií, zaměřené na pravidelnost či délku jízdy a další disciplíny. Vyjma samotných soutěžících míří kampaň i na zaměstnavatele, protože jsou to právě oni, kteří mohou svým přístupem zaměstnance k dojíždění do práce na kole výrazně motivovat. K tomu, aby se zaměstnavatelé snažili poskytovat, co nejlepší podmínky pro své zaměstnance, slouží soutěžní kategorie Cyklozaměstnavatel roku a kategorie Nejlepší vnitrofiremní soutěž.

Registrace

Registrace probíhá do 30. dubna na stránkách kampaně DO PRÁCE NA KOLE. Za registraci (poplatek 250 Kč) získá každý účastník fešné soutěžní cyklotriko z bio bavlny od firmy OP Tiger. Pro soutěžící je připravena také řada cen, doprovodné akce a závěrečná párty. A hlavně, bude to zábava a uděláte něco pro své zdraví a město!

Co chceme v Plzni kampaní dosáhnout

 • ukázat městskou cyklistiku jako součást zdravého a udržitelného životního stylu a mobility města,
 • posílit místní cyklokomunitu,
 • přilákat na kola nové lidi,
 • upozornit na cykloproblémy v našem městě,
 • ukázat zaměstnavatelům, že dojížděním „do práce na kole“ mohou jejich zaměstanci i oni samotní mnohé získat,
 • propagovat místní bikesharing KolemPlzne.cz.

Harmonogram kampaně DO PRÁCE NA KOLE v Plzni

 • březen-říjen – využijte sdílená kola projektu KolemPlzne.cz, která si můžete po registraci půjčovat a využívat ke svým cestám po městě
 • 17. dubna, 10-18 h – veřejná cyklodílna, Škoda sport park
 • květen – probíhá kampaň DO PRÁCE NA KOLE
 • 10. května, 17-19 h – Cyklodílna na triko, DEPO2015, Presslova ul.
 • 17. května, 10-18 h – Kafe na triko – přijďte v triku kampaně do Moving Café (Koperníkova 56) a dostanete kafe zdarma. Ve spolupráci s Johan, z.s.
 • 28. května, 14-20 h – Kafe na triko – přijďte v triku kampaně na Městskou plovárnu Plzeň (Doudlevecká 71) a dostanete kafe zdarma. Ve spolupráci s Pěstuj prostor, z.s.
 • 31. května, 6.30-9.00 – Snídaně pro cyklisty, u Papírenské lávky
 • 14. června, 18-21 h – závěrečná cyklopárty DO PRÁCE NA KOLE – vyhlášení výsledků, rozdání cen, živá hudba, taneční vystoupení ve spolupráci s Tanec Praha, cyklodílna (17-18 h)

Doprovodné akce kampaně

Cyklodílna na Cyklodnu 17. 4. 2016

IMG_3702a IMG_3679a IMG_3689a IMG_3682a

Cyklodílna 10. 5. 2016

IMG_0642a IMG_0677 IMG_0652 IMG_0687

Snídaně pro cyklisty 31. 5. 2016

IMG_3018a IMG_2935a IMG_2957a IMG_2930a

Tiskové zprávy

Články

Kdo pořádá kampaň v Plzni

Kampaň koordinuje iniciativa Plzeň na kole ve spolupráci s SK ASK ČR Klub cestovatelů Plzeň. V Plzni akci podpořil Nadační fond Zelený poklad.

Loga DPNK 2016

Koordinátorka pro Plzeň:

Eva Haunerová (Plzeň na kole)
[email protected]
tel.: 603 772 309

www.plzennakole.cz
www.fb.com/plzennakole