Rubriky
Newslettery

Dubnové novinky | Zpravodaj PlzeňNaKole

Vážení přátelé městské cyklistiky v Plzni!

Vítáme vás u druhého letošního čísla e-mailového zpravodaje spolku Plzeň na kole. Dozvíte se v něm o pokračujících přípravách na letošní ročník kampaně Do práce na kole, o Velké jarní cyklojízdě a novinkách, které se v Plzni připravují nejen pro cyklisty.

Pokračuje registrace do kampaně DO PRÁCE NA KOLE

I letos se koná soutěžní kampaň Do práce na kole. Stačí, abyste sestavili 2-5členný tým a v květnu jezdili co nejvíce do práce či školy na kole. Jezdit můžete i na koloběžce, bruslích, skejtu, můžete běhat či chodit. Vše se počítá. Ještě dnes se můžete registrovat za levnější peníz a zajistíte si, že vám trika dorazí včas. Pozdější registrace je možná do 30. dubna, ale trika už vám přijdou až po zahájení soutěže. Veškeré informace o registraci, pravidlech i doprovodných akcích v Plzni najdete na www.dopracenakole.cz/plzen. Nyní je nás přihlášeno 550, dosáhneme na 600?

Velká jarní cyklojízda 2017

Zveme všechny příznivce cyklistiky na Velkou jarní cyklojízdu, která se koná 24. dubna. Začínáme opět v 17 hodin na náměstí Republiky u Andělíčka. Cyklojízda je shromáždění veselé, spořádané, nahlášené, povolené a přátelské. Rodiny s dětmi vítány. Cílem naší jízdy bude Moving Station, kde bude pro účastníky hrát kapela Kadé chim. Prohlídnout si můžete také celou trasu

První jarní cyklodílna v rámci Cyklodne

Již o nadcházejícím víkendu – v neděli 23. dubna – se na třech místech v Plzni uskuteční Cykloden, který v Plzni otevře cyklistickou sezónu. Obdobně jako minulý rok nás můžete potkat s naší letošní první cyklodílnou ve Škoda sport parku v Doudlevcích. Něco vám na kole nefunguje jak má? Zastavte se! Na cyklojízdu o den později se bude hodit pojízdné kolo!

U ZOO roste nová lávka

Jak můžete vidět na fotografii, lávka přes Mži u ZOO roste. Na původně avizovaný termín otevření v květnu to prozatím nevypadá, ale letos bychom se měli dočkat. Lávka a související stezka pomůže propojit Skvrňany (a cyklotrasu č. 37) s Radčickou ulicí. Doufejme, že časem se stezku podaří protáhnout až k ulici Pod Vinicemi (k ZOO).

Nový průjezd na ose Dvořákova – Boettingerova

Na Borech došlo k vyznačení stezky propojující Boettingerovu ulici a křižovatku Klatovská třída s Dvořákovou ulicí. Krátká, leč důležitá propojka pro místní, kteří se potřebují dostat od ulice Sukova dále na sídliště Bory.

Šafaříkovy sady průjezdné pro cyklisty

Další novinkou pro cyklisty, která vznikla pouhým vyznačením, je legalizace průjezdu Šafaříkovými sady, v místě, kde je Palác Ehrlich. Stezka v úseku, kde je na silnici jednosměrný provoz, má díky zvlnění od kořenů stromů do ideálu daleko, ale vyznačení určitě potěší.

Plánované novinky pro cyklisty

Budovaná nová lávka přes Mži u ZOO není jedinou novinkou, která se pro letošek připravuje pro cyklisty. Na webu Správy veřejného statku se objevil přehled investičních akcí pro letošní rok, kde se mimo jiné dozvíte o nově plánované stezce z Křimic ve směru na Skvrňany či o novém přejezdu přes Nepomuckou ulici na náměstí Milady Horákové. Určitě by vám též neměl ujít seznam realizovaných investičních akcí za minulý rok.

Bikesharing KolemPlzně odstartoval sezónu rekordem

V březnu odstartoval letošní sezónu bikesharing KolemPlzně. A hned úvodní čísla naznačují, že i letošní sezóna bude rekordní. Zatímco loni v březnu realizovali uživatelé 311 výpůjček, letos to bylo 703. Nutno ještě podotknout, že start bývá v půlce března, takže uvedená čísla zahrnují cca prvních 14 dní provozu.

Věděli jste, že …

… nám můžete napsat na [email protected]
… navštívit nás na www.plzennakole.cz nebo na www.facebook.com/plzennakole

Přejeme vám pěkné dny a mnoho bezproblémových kilometrů na kole!

Váš spolek Plzeň na kole