Rubriky
Newslettery

Do práce na kole a bikesharing | Zpravodaj PlzeňNaKole

Vážení přátelé městské cyklistiky v Plzni!

Vítáme vás u speciálního čísla e-mailového zpravodaje spolku Plzeň na kole. Rádi bychom vás v něm informovali o registraci do kampaně Do práce na kole a o další sezóně bikesharingu Kolemplzně.cz.

V květnu DO PRÁCE NA KOLE, koloběžce, pěšky či během… do 3. dubna registrace do kampaně nejvýhodnější!

Co takhle nechat auto doma a celý květen šlapat do práce na kole nebo po svých? Tuhle měsíční týmovou výzvu loni přijalo 13 000 lidí ve 33 městech po celé republice. V samotné Plzni se zapojilo 619 soutěžících ze 152 firem a institucí, kteří společně objeli, oběhli a obešli 3,3x naší zeměkouli, jinými slovy téměř 160x dojeli z Plzně do Amsterdamu. Účastníci letošního 6. ročníku mají opět možnost zlepšit si fyzičku a začínat práci se správně okysličeným mozkem. Registrace běží až do 30. dubna na www.dopracenakole.cz, ale vyplatí se přihlásit do 3. dubna, kdy je účastnický poplatek nejnižší.

Překoná letošní počet účastníků tisícovku?

Kampaň organizuje spolek Auto*Mat a v Plzni ji koordinuje Plzeň na kole s podporou Plzeňského Prazdroje a grantového projektu Prazdroj lidem a dalších partnerů.
 

Kontakt na koordinátora kampaně v Plzni: Jiří George Konečný, tel.: 605 567 135, [email protected]

Plánované akce v rámci kampaně DO PRÁCE NA KOLE

Pro soutěžící jsou připraveny různé slevy a výhody u partnerů soutěže a také mnohé doprovodné akce:

  • veřejné cyklodílny – v dubnu, květnu, červnu
  • cykloshromáždění a cyklojízda v neděli 22. dubna od 17 hodin, sraz u Andělíčka na nám. Republiky
  • snídaně pro cyklisty 31. května ráno
  • akce na triko
  • závěrečná cyklopárty – první polovina června

Letošní novinka – DO ŠKOLY NA KOLE

Letošní novinkou je zapojení i vysokých škol a kampaň Do školy na kole. Nalákat by vás mohlo třeba video s plzeňákem Anatolem Svahilcem. Více informací včetně pravidel najdete na webu DO ŠKOLY NA KOLE. Nebo vše můžete sledovat na Facebooku.

Ceny v kampani DO PRÁCE NA KOLE

Přehled partnerů i výher najdete na stránce věnované Plzni – https://www.dopracenakole.cz/locations/plzen. Ale již teď můžeme prozradit, že hlavní výhrou je originální kolo. Těšit se můžete i na další zajímavé ceny, které stále přibývají.

Odstartovala nová sezóna bikesharingu KolemPlzne

V březnu odstartoval svou již pátou sezónu bikesharing KolemPlzne. Až do prosince tak můžete využívat více než 120 kol v ulicích. Stačí se zaregistrovat, koupit si tarif a začít jezdit.

Ceny se oproti loňskému roku nezměnily a jsou 600 Kč za celý rok, 130 Kč za měsíc či 40 Kč za den. Vloni počet registrovaných a aktivních uživatelů opět vzrostl a zvýšil se i počet výpůjček.

I letos pro vás provozovatel chystá mnoho novinek, nechte se překvapit. Více informací se dozvíte na www.kolemplzne.cz a na Facebooku.

Věděli jste, že…

… nám můžete napsat na [email protected]

… navštívit nás na www.plzennakole.cz nebo na www.facebook.com/plzennakole
přijímáme do spolku nové členy, kteří chtějí napomáhat rozvoji městské cyklistiky v Plzni. Ozvěte se nám!

Přejeme vám pěkné jaro a mnoho bezpečných kilometrů na kole!

Váš spolek Plzeň na kole