Rubriky
Do práce na kole

Do práce na kole 2015 – už potřetí v Plzni

V květnu 2015 se v Plzni už potřetí uskuteční kampaň „Do práce na kole“, podporující roli jízdního kola coby prostředku pro běžnou a radostnou dopravu na pracoviště (www.dopracenakole.net).

Plzeň bude jedním ze dvou desítek českých měst, kde kampaň proběhne. Za soutěží v Plzni stojí naše iniciativa „Plzeň na kole“ a „Centrum pro životní prostředí a zdraví“.

O co jde

Smyslem Do práce na kole je ukázat na jízdní kolo jako vhodný prostředek k jízdě do zaměstnání, motivovat k častějšímu používání kola jako městského dopravního prostředku, ale také upozornit na slabiny (nedostatečné parkovací možnosti, chybějící propojení cyklostezek, často chybějící zázemí pro lidi na kolech u zaměstnavatelů apod.).

Především je ale květen měsícem, kdy mnozí lidé poprvé pořádně vyzkouší pravidelné dojíždění do práce na kole, zkušené jezdkyně a jezdci se podělí o své zkušenosti a celá akce přivede pozornost veřejnosti i médií k jízdnímu kolu jako prostředku podporujícímu životní prostředí i zdraví každého z nás.

Zapojte se také

V roce 2014 se v Plzni zapojilo přes 250 závodících, kteří společně ujeli více než 40 000 kilometrů. O kolik to překonáme letos? Přihlašování se blíží, dáme Vám samozřejmě včas vědět! Prozatím motivujte kolegyně a kolegy!

Více informací na webu www.dopracenakole.net

dpnkIMG_2821