Rubriky
Cyklojízdy

Jarní plzeňský cykloprotest – za lepší podmínky pro městskou cyklistiku

Drazí příznivci a příznivkyně plzeňských cyklojízd, srdečně Vás zveme na jarní setkání cyklistek a cyklistů, kteří chtějí Plzeň přívětivější pro cyklisty. Tak jako každý rok, i letos chceme ukázat, že lidé na kolech a koloběžkách mají mít v městské dopravě své plnohodnotné místo. Ale letos to bude trochu jiné.

Cykloprotest proběhne v pondělí 23.5.2016 v 17:00 na náměstí Republiky. Afterparty s koncertem kapely Tabasker na Moving station od 18:00.

Během protestu se znovu přihlásíme k naší výzvě zástupcům města za zlepšení podmínek pro městskou cyklistiku: https://www.plzennakole.cz/vyzva/

Zvonky, trumpety, píšťalky a jiná rámusidla s sebou. Rodiče ručí za své děti.

cykloprotest

V čem je letos změna? Po loňských sporech s úřady města o způsobu organizace cyklojízdy (jízda městem byla zpochybněna jako demonstrace pod právem shromažďovacím), jsme se rozhodli samotnou jízdu nechat v režii samotných účastníků protestu. Plzeň na kole organizuje shromáždění na náměstí a následný koncert na Moving station. Přesun mezi těmito dvěma body je na každém zvlášť. Případný přesun účastníků nebude v režii Policie ČR a bude tak muset respektovat pravidla silničního provozu, kdy není např. možné, aby jelo více cyklistů vedle sebe.

Takovýto vývoj nás sice mrzí, ale bereme to jako příležitost znovu si uvědomit, že cyklisté a cyklistky do běžného silničního provozu patří, že i MY JSME DOPRAVA!

Více o problémech s organizací poslední podzimní cyklojízdy najdete zde: https://www.plzennakole.cz/cyklojizda-posedme/

 

Svoji účast můžete označit na facebookové události Jarní cykloprotest

 

Sledujte www.facebook.com/plzennakole a www.plzennakole.cz a těšíme se na Vás!

Kontaktní osoba: Lucie Hemrová ([email protected]; 720 415 887)