Rubriky
Newslettery

CykloFilm, Do práce na kole, CykloDílny… | Zpravodaj PlzeňNaKole (21)

Vážení přátelé městské cyklistiky v Plzni!

Vítáme vás u březnového čísla e-mailového zpravodaje iniciativy Plzeň na kole. Pozveme vás v něm na cyklodílny, do soutěže DO PRÁCE NA KOLE, na promítání filmu Kola versus auta. Dozvíte se o přípravách cyklojízdy, o novinkách v plzeňské cyklo infrastruktuře, o bikesharingu KolemPlzne.cz i o tom, že dáváme dohromady seznam míst, kde byste si přáli cyklostojany.

Členové iniciativy Plzeň na kole

Kalendář:

pnk-mailing21-2

Zveme vás 6. 4. na promítání filmu Kola versus auta a následnou diskusi

Prijďte 6. dubna v 20 h do Anděl music bar na promitani filmu Kola versus auta v rámci festivalu Jeden svět, který pořádá Člověk v tísni. Po promítání následuje diskuze. Moderuje Jan Andrle, diskutují spolu s vámi Jiří George Konečný (iniciativa Plzeň na kole) a Petr Pelcl (bikesharing KolemPlzne.cz).

pnk-mailing21-3

V květnu DO PRÁCE NA KOLE! Do konce března zvýhodněná registrace!

Je tisíc důvod proč jezdit DO PRÁCE NA KOLE. Jaký je ten váš? Vytvořte 2-5členný pracovní cyklotým, registrujte se do 30. dubna na www.dopracenakole.cz a jezděte v květnu o ceny. Soutěží se v pravidelnosti, vytrvalosti, kreativitě a pro zaměstnavatele je tu kategorie Cyklozaměstnavatel roku.

Za registraci získáte fešné cyklo triko a když v něm 17. května přijdete do Moving Café i “kafe na triko” zdarma. Zapojit se mohou i chodci, běžci, vozíčkáři… nejen z Plzně. Registraci vám může zaplatit zaměstnavatel – oslovte ho!

Sledujte také FB událost nebo média (iDnes, Plzeňský deník, Plzeňsko na kole…) Akci v Plzni koordinuje iniciativa Plzeň na kole pod hlavičkou SK ASK ČR Klub cestovatelů Plzeň a podpořil ji Nadační fond Zelený poklad.

pnk-mailing21-4

V Plzni už je přihlášeno 220 soutěžících
z 66 firem a institucí. Připojte se také!

www.dopracenakole.cz

pnk-mailing21-5

Při veřejných cyklodílnách vám pomůžeme s opravou, seřízením kola

Něco vám na kole rachtá? Přehazovačka nepřehazuje? Brzda brzdí spíš symbolicky? Přij(e)ďte si s pomocí cyklomechaniků seřídit kolo a dozvědět se tipy, jak na to. Pomůžeme, poradíme! UPOZORNĚNÍ: Vemte si s sebou spolu s kolem vše, co vám na kole schází, či odchází (řetěz, brzdové špalíky atd.).

Cyklodílny pro vás chystáme do léta hned tři, první 17. dubna (10-17 hod, Škoda Sport Park), další v květnu a červnu (o místech a čase vás budeme včas informovat). Ve spolupráci s Městskou policií plánujeme opět bezplatné značení kol syntetickou DNA.

pnk-mailing21-6

Přípravy na Jarní plzeňskou cyklojízdu

Blíží se Den Země a s ním je v Plzni spojena tradiční Jarní cyklojízda, kterou 2x do roka pořádá naše iniciativa. Po problémech s tou podzimní, kdy jsme narazili na nevstřícnost na straně města a policie, jsme zahájili jednání o podobě té jarní. Držte nám palce a těšíme se na vás na jízdě nebo cykloprůvodu!

pnk-mailing21-7

Výstava Města s dobrou adresou přilákala nejen 200 studentů

Workshopy na výstavě “Mesta s dobrou adresou“ prošlo 10 tříd, což je asi 200 středoškoláků a několik desítek zájemců z řad veřejnosti. Výstava vzbudila i zájem médií. Výstupy z diskusí a workshopů ještě zpracováváme, zatím se můžete podívat na video – výstava pohledem studentů Masarykova gymnázia. Pokud jste výstavu nestihli, řadu zajímavých informací najdete na webu Dobrá města a Cyklokonference.cz.

pnk-mailing21-8

Bikesharing KolemPlzne.cz odstartoval třetí sezónu

V Plzni už je jaro a tak se můžete opět v ulicích Plzně setkávat s koly bikesharingu KolemPlzne.cz. Aktuálně je jich přes 40, ale díky grantové podpoře z Fondu životního prostředí města budou postupně přibývat. V květnu by jich mělo být 80, což výrazně zkrátí vzdálenost k nejbližšímu kolu.

Novinkou letošní sezóny je pak často žádaný denní tarif a možnost půjčování kol přes QR kódy (odpadá zadávání číselného kódu). Denní registrace za 40 Kč, měsíční za 130 Kč, roční za 600 Kč. Už jste vyzkoušeli?

pnk-mailing21-9

Chybí vám někde stojan? Pošlete svůj tip!

Kvalitních stojanů na kola v Plzni mnoho nenaleznete. Pokud nepočítáme velké množství stojanů osazených v loňském roce v Lochotínském parku, pak to s nárůstem jejich počtu není žádná sláva. Stále převládají nekvalitní stojany tzv. “lamači kol” (viz foto z Plzenskonakole.cz). Město by rádo prostřednictvím Správy veřejného statku města Plzně začalo v letošním roce osazovat nové stojany a sbírá tipy na místa, kde cyklistům stojany chybí. Máte tip na takové místo? Pošlete nám ho!

pnk-mailing21-10

Investuje Plzeň do cyklistické infrastruktury?

Na webu Správy veřejného statku města Plzně se objevil každoroční souhrnný článek o novinkách v cyklistické infrastruktuře. Rok 2015 lze oproti předchozímu roku zhodnotit jako hubený. V seznamu sice chybí několik realizací na základě našich podnětů, ale celkově se rok 2015 nevyznačoval velkým množstvím realizací v cyklistické infrastruktuře.

pnk-mailing21-11

Děkujeme za pozornost!
Iniciativa Plzeň na kole

www.plzennakole.cz
Sledujte nás na Facebooku!

pnk-mailing21-12