Rubriky
Cyklojízdy Z médií

Cyklisté vyrazili do plzeňských ulic (QAP.cz)

22.9.2015, QAP.cz

Symbolicky na Den bez aut, 22. září, vyrazily z plzeňského náměstí do ulic stovky cyklistů. Velká podzimní cyklojízda opět slavila úspěch.

Velkou plzeňskou cyklojízdu uspořádala v úterý 22. září iniciativa Plzeň na kole. Symbolicky vybrala datum, který je spojen s oslavou Dne bez aut. Jako vždy akce přilákala všechny, kteří rádi jezdí nebo by rádi jezdili po městě na kole.

Cyklojízda je tradiční oslavou městské cyklistiky a ukazuje, že i lidé na kolech a koloběžkách mají v městské dopravě své místo. Opět upozorní i na překážky, s nimiž se lidé na kolech v Plzni potýkají.

Začátek Velké plzeňské podzimní cyklojízdy byl v úterý 22. září v 17.00 hodin před radnicí na náměstí Republiky. Účast na podzimní cyklojízdě byla slabší než na jaře, ale přesto se cyklisté na náměstí sešli v hojném počtu.

„Tentokrát nás čeká asi 5 kilometrová trasa, kterou projedeme v příjemném tempu a skončíme na Městské plovárně, kde bude následovat koncert skupiny Poitín pořádaný ve spolupráci s organizací Pěstuj prostor,“ uvedl Michal Bryxí, spoluorganizátor letošní cyklojízdy z iniciativy Plzeň na kole.