POZOR – ZATÍM ODLOŽENO. Pokud Vás akce zajímá, pošlete nám mail nebo zprávu a my Vám dáme včas vědět.

 

O co jde?

Pomozte nám natočit na svoji kameru či mobil, jak jsou na tom v plzeňské dopravě auto, kolo nebo koloběžka, MHD a běžec v dopravních špičkách. Staňte se součástí skupinek, které se ve stejný čas přemístí z jednoho místa na druhé, každý svým způsobem.

My natočená videa od Vás vybereme, uděláme sestřih a když se povede vznikne video, které zveřejníme. Cílem je porovnat jednotlivé způsoby dopravy v každodenní plzeňské špičce. Zjistit, zda je výhodnější jezdit do práce a z práce MHD, autem, na kole, nebo třeba běhat. Jako Plzeň na kole samozřejmě fandíme kolu, ale pojďme to ověřit!

Jako cílový bod jsme si vybrali plzeňskou radnici a pojedeme k ní ze 4 směrů (ze Slovan, z Doubravky, z Bor a z Lochotína)

Kdy

 • Pokud Vás akce zajímá, pošlete nám mail nebo zprávu a my Vám dáme včas vědět.
 • Jednotlivé dny ještě nejsou určené, upřesníme je podle Vašeho zájmu tak, abychom měli na stejnou trasu co nejvíce způsobů dopravy.
 • Start každé trasy se koná v tomto pracovním týdnu vždy ráno přesně v 8:00 a odpoledne přesně v 17:00. (srazy vždy ve tři čtvrtě)

Odkud se pojede?

Na plzeňskou radnici si můžete vybrat jet:

 • ze Slovan – sraz před CrossCafe u Galerie Slovany
 • z Doubravky – sraz na parkovišti před UMO4 před Tescem,
 • z Bor – sraz před vchodem do Kauflandu před area Bory
 • z Lochotína – sraz před supermarketem Penny, Gerská 15

Pravidla

 • Z vybraných míst vyrazí vždy 2 lidé – cyklista / řidič auta/ pasažér MHD / běžec a jejich kameramani. V případě MHD pasažérů a běžců je možné natáčet sám sebe, pokud nenajdete kameramana, ale doporučujeme si kameramana sehnat.
 • Sraz je na daných stanovištích 15min před startem – tj. V 7:45 a v 16:45, řidiči předtím zaparkují své auto na parkovišti u stanoviště, cyklisté předtím přiváží svá kola ke stojanům u daných stanovišť. Vyráží poté všichni ve stejný čas.
 • Ti z Vás účastníků, kteří máte chytrý telefon s Androidem, prosím stáhněte si aplikaci CycleDroid (bez ohledu na to, jestli jedete na kole, autem, jdete, běžíte…) a během jízdy zaznamenejte trasu. Údaje potom využijeme v sestřihu. Aplikace umožní stejným způsobem porovnat všechny druhy pohybu, ukáže mapu a další zajímavé statistiky, které pak můžeme snadno porovnávat.
 • Kameramani natáčí na svoje mobily/kamery. Cyklisté-kameramani mají vlastní sportovní či jinou kameru připevněnou na kolo, helmu, apod. Dodržujeme pravidla – řidiči v ruce nedrží kamery ani telefony, atd.
 • Kameraman pokud možno natáčí celou trasu, nesmí chybět začátek (start) a konec (dosažení radnice), vhodná jsou i problematická místa, kolony, parkování.
 • Cyklisté dodržují pravidla silničního provozu, jezdí tedy pouze po cyklotrasách či po silnicích a kola mají řádně vybavená dle předpisů silničního provozu.
 • Řidiči dodržují rychlostní limity, respektují možnosti parkování, atd.
 • Auta musí někde v centru dle zkušeností řidiče zaparkovat a dorazí pak pěšky k radnici (kameramani řidičů toto natáčí), cyklisté zaparkují na náměstí u cyklostojanů nebo jiném vhodném místě, všichni se pak sejdou u vchodu radnice.
 • Skupinky na sebe mohou v cíli čekat a natočit vzájemně svoje příjezdy (avšak s přihlédnutím k časovým možnostem daných účastníků).
 • V případě, že nemáte aplikaci CycleDroid, prosíme stopujte svůj čas (stačí na hodinkách či mobilu), čas výjezdu a dojezdu prosíme natočit na kameru! Máte-li jinou srovnatelnou aplikaci pro záznam pohybu, využijte alespoň tu.
 • Na místě nebude žádný organizátor, je na Vás abyste se tam potkali a v daný čas vyrazili. Den předem Vám případně upřesníme, jak se poznáte.
 • Toto nejsou závody. Berte to jako běžnou cestu z bodu A do bodu B, jen se na ni tentokrát vydáte naráz.

Jak se přihlásit

Bez vás to nepůjde! Potřebujeme na každou trasu dva cyklisty, dva lidi do auta,  jednoho nebo dva chodce, případně běžce a koloběžkáře – ideálně vždy po dvou, aby jeden točil a druhý byl točen.

V případě zájmu o účast na akci nám pošlete e-mail na [email protected], do mailu nezapomeňte uvést své jméno a telefon telefonní číslo. My Vám pošleme přístup k zápisu na jednotlivé trasy, kde si zapíšete odkud, kdy (den, ráno/odpoledne) a v jaké kategorii chcete jet/jít. Dáme dohromady skupinky a nejpozději den předem Vám zavoláme a potvrdíme, že se z Vašeho vybraného místa v Plzni akce koná.

Můžete to absolvovat jednou, ale klidně i vícekrát na různých trasách i různým způsobem. Záleží na tom, kdy máte čas a chuť. Jen musíme sestavit skupinky tak, abychom se na stejné trase potkali v co nejrůznorodějším složení. Jestli se z Bor pojede v pondělí nebo úterý nebo… to vyplyne z Vašeho zájmu.

Dotazy a aktuality

Co pak s videem?

Video pošlete třeba přes www.uschovna.cz na [email protected], hned nebo nejdéle do konce května.

A přidejte k tomu i vyexportované dokumenty z CycleDroidu nebo snímky obrazovek – to účastníkům ještě upřesníme, důležité je to v něm zaznamenat.

Těšíme se na vaši účast a děkujeme!
HLAŠTE SE, ŠIŘTE, SDÍLEJDE
Petr Lejčko za Plzeň na kole