I letos v květnu s námi jezděte DO PRÁCE NEBO DO ŠKOLY NA KOLE, běhejte nebo choďte pěšky. Zlepšete si kondici, zažijte s kolegy něco nového, a pokud normálně jezdíte autem, ulevte městu od automobilové dopravy. Navíc můžete vyhrát některou ze zajímavých cen.

Cílem kampaně DO PRÁCE NA KOLE je hravou formou přivést obyvatele měst k využívání šetrných způsobů dopravy, ulevit životnímu prostředí a také vnést více radosti a pohybu do běžného pracovního dne. Stačí jen vytvořit týmy o 2-5 lidech a během května pak co nejčastěji jezdit do práce „na vlastní pohon“. Od loňska se mohou soutěže zúčastnit také běžci, chodci, vozíčkáři a jezdit se bude i na koloběžkách, bruslích a longboardech.

Zapojte se v Plzni a dalších místech Plzeňského kraje i vy! Při registraci je třeba zvolit nejbližší město s lokálním koordinátorem – Plzeň. A nezapomeňte, že v březnu je registrace nejvýhodnější! Mnoho plzeňských firem hradí startovné svým zaměstnancům jako formu zaměstnaneckého benefitu. Kdo nemá své vlastní kolo, může využívat výpůjčky z místních systémů sdílených kol (kolemplzne.cz) a koloběžek (scoobike.cz).

V roce 2019 se v Plzni do kampaně zapojilo 1065 soutěžících z desítek firem a institucí, kteří celkem najezdili a naběhali tisíce zelených kilometrů. Cyklozaměstnavatelem roku Plzeňského kraje se stala firma Povodí Vltavy.

Místní kampaň koordinuje již po osmé spolek Plzeň na kole (www.plzennakole.cz). Zapojte se i vy! Oslovte svého zaměstnavatele, vyhecujte kolegy. Čím více cyklistů bude v Plzni a Plzeňském kraji jezdit, tím větší váhu bude mít hlas volající po zlepšování podmínek pro městskou cyklistiku. Pevně doufáme, že se letos zapojí do výzvy zas další politici a úředníci městských a krajských institucí.


REGISTRUJTE SE

Sestavte tým o dvou až pěti lidech, ZAREGISTRUJTE SE a jezděte v průběhu května do práce na kole. V rámci soutěže se účastníci mohou zapojit hned do několika soutěžních kategorií zaměřených na četnost, délku jízdy, kreativitu aj.

Zaměstnavatelé mohou bojovat o titul „Cyklozaměstnavatel roku“. Řekněte o soutěži svému zaměstnavateli a požádejte ho, aby účast svých zaměstnanců také podpořil!

Účastnický poplatek je až do 1. dubna jen 290 Kč. Poté do 15. dubna 360 Kč a pro opozdilce do 30. dubna za 420 Kč. V ceně získáte tričko kampaně z kvalitní biobavlny v hodnotě 300 Kč, možnost výhry cen, či slevy a akce v rámci kampaně.

Nechte se vám hradit účastnický poplatek? A neuhradí ho za vás váš zaměstnavatel? Zeptejte se ho!

Pro více informací se proklikněte na podrobná pravidla podle jednotlivách kategorií, informace jak zapojit Vaši firmu, a další podrobnosti na webu DPNK


CO CHCEME V PLZNI KAMPANÍ DOSÁHNOUT

 • přilákat na kola nové lidi a posílit místní cyklokomunitu,
 • ukázat zaměstnavatelům, že dojížděním „do práce na kole“ mohou jejich zaměstanci i oni samotní mnohé získat,
 • ukázat městskou cyklistiku jako součást zdravého a udržitelného životního stylu a mobility města,
 • upozornit na cykloproblémy v našem městě a odlehčit městu přetíženému automobilovou dopravou,
 • propagovat místní systém sdílených kol (kolemplzne.cz) a koloběžek (scoobike.cz)

AKCE V RÁMCI KAMPANĚ DO PRÁCE NA KOLE

 • Veřejná cyklodílna
 • Akce na triko
 • Cyklokoupání
 • Snídaně pro cyklisty
 • Cyklopárty – vyhlášení výsledků kampaně DO PRÁCE NA KOLE
 • Dětský den ve spolupráci s Bikeheart (www.bikeheart.cz)

Podrobnosti akcí budeme postupně zveřejňovat, sledujte náš web a Facebook.


KOORDINÁTOR KAMPANĚ V PLZNI:
Plzeň na kole, z.s. (www.plzennakole.cz)

KONTAKT:
Jiří George Konečný (Plzeň na kole, z.s.)
koordinátor kampaně pro Plzeňský kraj
e-mail: [email protected]
tel.: 605 567 135

Eva Haunerová (Plzeň na kole, z.s.)
propagace v Plzeňském kraji
tel.: 603 772 309

www.plzennakole.cz
www.fb.com/plzennakole