Rubriky
Newslettery

PF 2016 a ohlédnutí za rokem 2015 | Zpravodaj PlzeňNaKole (19)

Vážení přátelé městské cyklistiky v Plzni!

Vítáme Vás u letos posledního čísla e-mailového zpravodaje iniciativy „Plzeň na kole“. Přinášíme Vám souhrn naší činnosti v roce 2015 a nástin aktivit, které chystáme v novém roce.

Cyklodílna

Oprava či seřízení kol za hubičku aneb veřejné cyklodílny

Od dubna do října, s letní dvouměsíční přestávkou, proběhlo v naší režii celkem pět veřejných cyklodílen. Naučit se opravit nebo seřídit své kolo či koloběžku pod vedením zkušených cyklomechaniků nebo si jen nechat poradit, jste mohli přijíždět v určený den do kreativní zóny DEPO2015 v Presslově ulici. Při posledních dvou dílnách jste navíc měli možnost si nechat zaregistrovat kolo do mezinárodní databáze. Kola tzv. syntetickou DNA označovali během cyklodílen členové Městské policie. Více info >>>

CyklojízdaCyklojízda

Když cyklisté vyjedou hromadně do ulic aneb cyklojízdy

Jarní cyklojízda projela Plzní 22. dubna 2015 a účastnilo se jí 470 jezdců na kolech a koloběžkách. Od Andělíčka jsme vyrazili společně do ulic Plzně a pak dojeli na závěrečnou afterpárty do kreativní zóny DEPO2015, kde zahrála kapela Muerta mente. Podzimní cyklojízda se díky nevstřícnosti magistrátu a policie málem nakonala. Více se můžete dočíst v článku Cyklojízda posedmé. Se značným úsilím a díky mnohým ústupkům se jí nakonec podařilo zorganizovat. Propagovat městskou cyklistiku a připomenout si Den bez aut přijelo 22. září asi 300 zájemců. Akce byla zakončena již tradiční afterparty na Městské plovárně, kde nám zahrála kapela Poitín. Více info >>>

Do práce na kole

V květnu Do práce (jedině) na kole

Do květnové kampaně Do práce na kole, která prosazuje lepší prostředí pro kvalitní život ve městě, se letos v Plzni zapojilo 235 jednotlivců v 72 týmech. Výsledky pátého ročníku kampaně, kterou organizuje celorepublikově sdružení Auto*Mat a v Plzni naše iniciativa, jsme vyhlásili v rámci cyklodílny 23. června 2015 v DEPO2015 a přítomní si odnesli řadu cen.

Všímáme si, kudy jezdíme, a upozorňujeme na komplikace

V průběhu roku jsme zasílali podněty ke zlepšování cyklistické infrastruktury ve městě. Jednotlivé žádosti nesly své ovoce, takže se nám například podařilo zajistit návaznost stezky z Křimické ulice do Slovanského údolí či odstranit několik nesmyslných omezení pro cyklisty ve městě. Pro drobné podněty jsme hojně využívali aplikaci Plznito.cz.

Máte náměty na zlepšení infrastruktury ve městě? Napište nám své tipy.

Informujeme cyklisty co to jde

Jako hlavní komunikační kanál byl pro nás tradičně Facebook, kde jsme pro letošek přinášeli plnohodnotné zpravodajství pro cyklisty v Plzni. Celkem jsme publikovali desítky příspěvků, jejich dosah se oproti loňskému roku skoro zdvojnásobil. Naše FB stránku sleduje nyní 1962 fanoušků.

Cyklodílna

Plánujeme budoucnost aneb co v roce 2016

I letos plánujeme cyklojízdu, veřejné cyklodílny, květnovou kampaň Do práce na kole, chceme dále jednat s úřady či se jinak zasazovat o zlepšování podmínek pro městskou cyklistiku v Plzni. Chystáme do Plzně přivést výstavu „Města s dobrou adresou“, která už navštívila řadu českých měst. Chceme pomocí ní inspirovat Plzeňany a vyvolat diskusi nad tím, co znamená “dobrá adresa” a jak se dá z města vytvořit místo s dobrou adresou. Chceme být s vámi stále víc v kontaktu osobně na našich akcích, prostřednictvím našeho facebooku, webu či zpravodaje.

PF

Ať vám to v roce 2016 dobře šlape!

…naše přání najdete i na našem webu www.plzennakole.cz.

Vaše iniciativa Plzeň na kole