Rubriky
Tiskové zprávy

Iniciativa Plzeň na kole pořádá veřejnou cyklodílnu

Tisková zpráva, Plzeň, 14. 5. 2015

V úterý 19. května 2015 proběhne od 17 do 19 hodin v kreativní zóně DEPO 2015 v Presslově ulici 14 veřejná cyklodílna. Akci pořádá iniciativa Plzeň na kole s cílem poskytnout servis cyklistům, kteří potřebují pomoci s odstraněním technických závad svého kola. Zkušení cyklomechanici jsou připraveni opravit běžné závady kola či je seřídit a zodpovědět také případné dotazy týkající se pravidelné údržby kola i městské cyklistiky v Plzni. Snahou pořadatelů je, naučit laiky provádět samostatně drobnou údržbu kola a napomoci Plzeňanům k bezpečnějšímu i častějšímu využívání kola jako městského dopravního prostředku.

„Pod vedením cyklomechaniků vás naučíme vše na kole opravit, seřídit, vyladit tak, abyste měli příjemný pocit z jízdy a vaše jízda na kole byla bezpečná. Cyklisté, kteří budou mít kromě běžného seřízení kol zájem také o opravy, by si měli s sebou přinést veškeré potřebné díly, které chtějí namontovat, případně vyměnit – řetěz, brzdové špalíky, novou duši, tachometr ap.”, říká Dan Soutner z pořádající iniciativy Plzeň na kole. „Zveme opravdu všechny, nejen ty, kteří se v květnu účastní kampaně Do práce na kole,“ doplňuje Dan Soutner.

Zájemci o servis a opravu kol se mohou předem hlásit na Facebooku: Cyklodílna Plzeň na kole, kde mohou případně popsat, o jaký druh oprav mají zájem. Předem nahlášené závady organizátorům usnadní přípravu na jejich odstranění a dobrou koordinaci prací, aby mohli vyhovět co největšímu počtu těch, kteří si přijedou nechat své kolo opravit. Veškeré servisní služby jsou prováděny dobrovolníky zdarma, případně za dobrovolný příspěvek. Na místě není možné nakupovat náhradní díly.

Akce navazuje na předchozí veřejnou cyklodílnu, která se konala 16. dubna 2015 před Velkou jarní plzeňskou cyklojízdou. Pro velký ohlas se iniciativa rozhodla tuto akci organizovat pravidelně a pro zájemce chystá další cyklodílny ještě v červnu, září a říjnu tohoto roku.

Iniciativa “Plzeň na kole” je volné seskupení lidí v Plzni, kteří fandí jízdnímu kolu coby rovnoprávnému prostředku individuální dopravy ve městě a chtějí se zasadit o lepší podmínky pro městskou cyklistiku. Iniciativa pořádá cyklojízdy a v Plzni koordinuje aktuálně probíhající kampaň Do práce na kole www.dopracenakole.net

Kontakt:

Mgr. Antonín Kolář
Iniciativa Plzeň na kole, tiskový mluvčí, +420 721 973 249
[email protected]www.plzennakole.cz