Rubriky
Tiskové zprávy

Iniciativa Plzeň na kole pořádá veřejnou cyklodílnu a vyhlašuje výsledky kampaně Do práce na kole

Tisková zpráva,  Plzeň, 18. června 2015

V úterý 23. června 2015 proběhne od 17 do 19 hodin v kreativní zóně DEPO2015 v Presslově ulici 14 letos již třetí veřejná cyklodílna. Pořádá ji iniciativa Plzeň na kole s cílem poskytnout servis cyklistům, kteří potřebují pomoci s odstraněním technických závad svého kola. Součástí akce bude od 17.30 hodin i oficiální vyhlášení výsledků květnové kampaně Do práce na kole, do níž se zapojilo i množství soutěžících Plzeňanů a Plzeňanek. V České republice letos do práce na kole jezdilo rekordně více než 7000 lidí z 1156 firem a institucí.

Před nastávajícími prázdninami se organizátoři cyklodílny chtějí zaměřit především na servis a opravu dětských kol a odrážedel. Budou také připraveni poradit rodičům, jak správně a bezpečně vozit děti v cyklosedačce, případně na koloběžce. Zájemci si budou moci vyzkoušet jízdu se závěsným dětským vozíkem za kolo Croozer. Cyklomechanici pomohou s opravami běžných závad kola a jeho seřízením. Mohou také zodpovědět případné dotazy týkající se pravidelné údržby kola i městské cyklistiky v Plzni.

Na cyklodílně uvítáme především děti se svými rodiči a doufáme, že přispějeme k tomu, aby se děti i jejich rodiče cítili na kole bezpečně a ve zdraví si užili společné rodinné prázdninové cyklojízdy po Plzni, ale i mimo ni. Někdy se dětská kola dědí a jejich servis je zanedbáván,” říká Dan Soutner z pořádající iniciativy Plzeň na kole.

Zájemci o servis a opravu kol se mohou předem hlásit na Facebooku: Cyklodílna Plzeň na kole, kde mohou  případně popsat, o jaký druh oprav mají zájem. Předem nahlášené závady organizátorům usnadní přípravu na jejich odstranění a dobrou koordinaci prací, aby mohli vyhovět co největšímu počtu zájemců o opravu. Veškeré servisní služby jsou prováděny na místě na počkání za dobrovolný příspěvek. Cyklisté, kteří budou mít kromě běžného seřízení kol zájem také o opravy, by si měli s sebou přinést veškeré potřebné díly, které chtějí namontovat, případně vyměnit – řetěz, brzdové špalíky, novou duši, tachometr ap. Na místě není možné nakupovat náhradní díly.

Akce navazuje na předchozí úspěšné veřejné cyklodílny, které se konaly v dubnu a květnu rovněž v DEPO2015. Pro velký ohlas se iniciativa rozhodla cyklodílny organizovat pravidelně a pro zájemce je chystá v tomto roce ještě 15. září 2015 před Velkou podzimní plzeňskou cyklojízdou a poté 20. října 2015.

Iniciativa Plzeň na kole je volné seskupení lidí v Plzni, kteří fandí jízdnímu kolu coby rovnoprávnému prostředku individuální dopravy ve městě a chtějí se zasadit o lepší podmínky pro městskou cyklistiku. Iniciativa prosazuje zájmy městských cyklistů při jednání s úřady úřady, pořádá cyklojízdy a v Plzni koordinuje kampaň Do práce na kole. Více informací je k dispozici na www.plzennakole.cz

Kampaň Do práce na kole pomáhá zlepšit podmínky pro zaměstnance dojíždějící do práce na kole a snaží se, aby zaměstnavatelé začali komplexněji uvažovat o svém vlivu na životní prostředí. V mnohých zapojených městech začali zástupci samospráv kvůli tlaku soutěžících zlepšovat místní cyklistickou infrastrukturu. Více informací o kampani je možné nalézt na www.dopracenakole.net

Kontakt:

Mgr. Antonín Kolář
Iniciativa Plzeň na kole, tiskový mluvčí, +420 721 973 249
[email protected]
www.plzennakole.cz | www.facebook.com/plzennakole