Rubriky
Cyklojízdy Tiskové zprávy

TZ: Plzeňané oslaví Evropský týden mobility cyklojízdou

Tisková zpráva,Plzeň, 18. září 2012

Plzeňané oslaví Evropský týden mobility cyklojízdou

Nově založená iniciativa Plzeň na kole pořádá dne 20. září 2012 cyklistickou jízdu pro všechny, kteří rádi po městě na kole jezdí nebo by na něm rádi jezdili. Cyklojízda je oslavou městské cyklistiky a ukazuje, že i lidé na kolech a koloběžkách mají v městské dopravě své místo. Uskuteční se u příležitosti Evropského týdne mobility.

Začátek cyklojízdy je v 17.00 hodin u Andělíčka na náměstí Republiky. Na Facebooku potvrdilo účast již několik desítek městských cyklistek a cyklistů (www.bit.ly/CyklojizdaPlzen2012).

„Cyklojízdu zahájíme v pět hodin na náměstí republiky u Andělíčka a skončíme před Západočeským muzeem. Naplánovaná trasa v délce kolem 6 kilometrů vede po cyklostezkách i silnicích, někde i pěšky v místech, kde by se jistě na kole jezdit mohlo, ale zatím nesmí. Jedná se o společnou projížďku, žádný cyklistický závod. Cyklojízda je především setkáním pro lidi, kteří si myslí, že kolo do města patří jako rovnoprávný dopravní prostředek“, uvádí Petr Vaněk, mluvčí pořádající iniciativy Plzeň na kole.

Cyklojízda chce upozornit i na to, že v Plzni chybí kvalitní stojany pro kola, například před Hlavním nádražím není ani jeden, stejně jako na chybějící propojení cyklostezek v centru města. V mnoha místech by také dle zákona mohly být jednosměrné komunikace zpřístupněny pro cyklisty v obou směrech, ale příliš se to neděje.

Cyklojízdu pořádá iniciativa „Plzeň na kole“, jedná se o akci veselou a přátelskou. Cyklojízdu podporují například platforma Škoda Plzně, Společnost pro veřejnou dopravu, Děti Země, Plzeňský kalendář, Plzeňané o. s. a další.

Cyklojízda je první akcí nově založené iniciativy Plzeň na kole. Ta si dává za cíl propagaci cyklistické dopravy v Plzni a snahu o zlepšení podmínek pro využití kola jako dopravního prostředku ve městě.

Kontakt:

Petr Vaněk

Mluvčí iniciativy Plzeň na kole

+420 732 973 178

[email protected]